Oktatás
A Gépjárműtechnológia Tanszéken, valamint a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karon oktatott egyéb tárgyakról további információ a kari-, és tanszéki oldalon érhető el.
A Gépjárműtechnológia Tanszéken, valamint a Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karon oktatott egyéb tárgyakról további információ a kari-, és tanszéki oldalon érhető el.
Kutatócsoportunk Szakmai kapcsolatépítés kurzusán könnyed, játékos, mégis hatékony formában sajátíthatod el többek közt a kapcsolatépítés, a szakmai self-branding, a kommunikáció és a testbeszéd alapjait. Emellett megtanítjuk, milyen típusú konferenciákkal találkozhatsz a tanulmányaid és később a szakmai életed során, hogyan érdemes ezek közül kiválasztani a megfelelőket és mi kell ahhoz, hogy sikeresen vehess rajtuk részt, hogy aztán bővülő szakmai tudással és kapcsolati tőkével felvértezve távozhass róluk. A félév során élesben is kipróbálhatod magad az általunk ajánlott konferenciák valamelyikén.
Mindennapi munkánk során kiemelt fontosságúnak tartjuk, hogy a jövő mérnökeit minél komplexebb tudással vértezzük fel. Új tantárgyunk létrejöttét is ez a célkitűzésünk inspirálta. A tantárgy keretein belül a mobilitás jövőjét egyre inkább meghatározó mikromobilitási eszközök, járművek tervezése és fejlesztése mellett elsajátíthatók a megfelelő kommunikációs, együttműködési és kapcsolattartási formák is. Kiemelt szerepet szánunk a későbbi mérnöki munka során gyakran előforduló társterületek képviselőivel, ezen belül a dizájn tervezőkkel való kooperációnak.
A tantárgy teljesítése során lehetőség nyílik a MOME hallgatóival való szoros együttműködésre. A kurzus hallgatói részt vehetnek a jövő mobilitásának alakításában és bepillantást nyerhetnek a háttérfolyamatokba, ahol a tartalom és a forma találkozásából új járművek születnek.
Formáld a jövő járműveit!
Szeretnéd megtudni, hogyan születik meg egy autó, egy busz vagy egy versenyautó? Csatlakozz hozzánk, és fedezd fel a módszeres járműtervezés izgalmas világát!
Ebben a tárgyban nemcsak az elméleti alapokat sajátíthatod el, hanem megvalósult projektek tanulmányozásával és feldolgozásával szerezhetsz ismereteket. Végigvezetünk a legmodernebb fejlesztési módszereken, amelyekkel a világ vezető autógyártói dolgoznak.
Miért érdemes választanod ezt a tárgyat?
Miről tanulhatsz a tárgy keretein belül?
Ne hagyd ki ezt az egyedülálló lehetőséget! Jelentkezz a „Módszeres járműtervezés és tesztelés” tárgyra és légy részese a jövő járművei megalkotásának!
Az elektromobilitás terjedésével a járművek által keltett hangok és rezgések is módosulnak, amely új kihívások elé állítja az autógyártókat és a beszállítókat. A tárgy keretében ipari partnereinkkel, a Bosch-sal, a Rotec-kel és az AUDI-val együttműködve kerülnek bevezetésre az NVH (noise, vibration, harshness), akusztika, rezgés és járműkomfort alapismeretei.
Korszerű műszerekkel és széles eszközparkkal mutatjuk be a laborokon az alapvető méréseket és ismertetjük a téma numerikus feladatainak hátterét.
A tantárgy teljesítése során lehetőség van bekapcsolódni a tanszéken folyó kutatásokba, TDK dolgozat készítésére, és szakmai gyakorlat végzésére ipari partnereinkkel együttműködve.
A tanterv szerint a tárgyat a félév végén gyakorlati jegy zárja, amely a mérési gyakorlatokon való részvétel és a jegyzőkönyvek, valamint 2 ZH alapján kerül meghatározásra.
A hallgatók a tárgy keretein belül szimulációs eszközök segítségével betekintést nyerhetnek a belsőégésű motorok termodinamikai folyamatainak méretezésébe és hangolásába. Emellett a modellezés kiterjed a teljes hajtásláncra is, a félév végére pedig egy részletes hosszirányú járműmodell is megvizsgálható különböző menetciklusokban. A tervezés GT-Suite környezetben történik, amely az egyik piacvezető, iparban is széleskörűen használatos, járműkomponens modellező szoftver napjainkban. A tárgy teljesítéséhez egy szívómotor termodinamikai méretezését kell végrehajtani, de ehelyett bármilyen más modellezési feladat választható, ami kapcsolódhat szakdolgozathoz, diplomatervezéshez vagy tudományos diákköri konferencián való részvételhez.
Kiknek ajánljuk?